Kto pozoruje na vietor, nebude chcieť siať a kto sa obzerá po mrakoch, nepustí sa do žatvy. (Kaz 11,4)

čo ak

Možno poznáš ten pocit, keď si v nejakej situácii, ktorej výsledok bude buď pozitívny, alebo negatívny a ty nedokážeš myslieť na nič iné, len na tú druhú možnosť – čo budeš robiť, ak sa veci pokazia… Strach nás v takejto chvíli dokáže poriadne zviazať (Hamburg a ani si neuvedomujeme ako rýchlo upadneme do nervozity, nepokoja a cheap NFL jerseys nespokojnosti.  A pritom, stále ide o vec, ktorá ešte ani neprišla.

Keď som čítal prvýkrát tento verš z Biblie, spomenul som si na viacero momentov, v ktorých som mal obavu z vecí, ktoré sa reálne ešte nestali, ale aj tak ma zastavili alebo spomalili pri práci či službe. Čo ak ma ten človek odmietne, ak Hilfsmittelversand sa mu prihovorím; čo ak ? projekt, do ktorého sa púšťam nebude úspešný; čo ak cez túto skúšku neprejdem… Aj keď často opak bol pravdou a situácie wholesale NBA jerseys dopadli víťazne, v tej chvíli ma strach dosť zablokoval.

Ak by roľník neustále pozeral na to, čo ak príde vietor alebo dážď, asi nikdy by wholesale MLB jerseys nezačal siať alebo žať. Rovnako aj my, ak budeme pozerať na všetky možné potenciálne riziká a nebezpečenstvá, ktoré by len teoreticky mohli nastať, nikdy Tobie sa naplno nepostavíme na miesto vo veľkých veciach, do ktorých Aspirations nás pozýva Boh.

Nechcem tým povedať, aby sme začali robiť všetko bez zodpovednosti a rozumného zváženia; chcem len, aby sme sa na svoj život a okolnosti začali pozerať očami víťazstva. Ako Boží synovia a dcéry môžeme žiť bez strachu –  a o to viac bez strachu z potenciálnych nepriaznivých výsledkov. Máme právo žiť v istote, že o náš život je dobre postarané. Keď Ježiš zomrel, zvíťazil tým nad každým strachom – aj tým z našej budúcnosti.

Skús sa, najbližšie, keď by si sa mal báť, pozrieť na veci očami viery – to znamená, že nebudeš toľko myslieť spôsobom „čo ak“, ale uvedomíš si, že tvojmu Otcovi záleží na tvojom úspechu a radosti a v tejto istote sa pustíš do situácie, v ktorej by ťa možno niekedy v minulosti zablokoval tvoj strach. Ak budeš prosiť Otca o nepripúšťanie si strachu z vecí, 2015 ktoré sa ešte nestali, a budeš kráčať v istote a dôvere kráľovského dieťaťa, budeš tak stále viac pripravený na veľké veci, ktoré pre teba sníva On.

mič

Michal