Vedela som, že vás tento nadpis pritiahne 🙂 . Je v nás akási kontrolka, ktorá blikne a zbystrí našu pozornosť keď ide o vzťahy.

a tak spolu chodime

Je to super, lebo náš Otec nás tak stvoril a On sám je brutálne zameraný na vzťahy. Je Jeho najväčším snom mať s TEBOU vzťah.

Viete, zažívam si to teraz na vlastnej koži. Ako prichádza s láskou, z ktorej ma ide až roztrhnúť. Dáva stále viac a viac a myslí to smrteľne vážne (a viete, že pri Ježišovi to nie sú len slová). Všetko, čo som si kedy vysnívala o svojom dokonalom manželovi (dievčatá, veď to poznáte 😀 ) splnil do bodky ON. Dokonalý Milenec. Ježiš. A ide o to, že tento vzťah nie je o nič menej (ba dokonca je viac) reálny než vzťahy, ktoré máme s ľuďmi. Je to vzťah, do ktorého obaja investujeme čas, lásku a svoju myseľ.

On je ten Prvý.

Myslím, že Biblia je plná ľudí, ktorí doslova chodili s Bohom (a tým myslím, že s Ním naozaj randili). Pozrime sa na Henocha. V knihe Genezis (5,24) čítame: „A Henoch chodil s Bohom… Henoch chodil s Bohom a nebolo ho, lebo Boh ho vzal.“ O tomto mužovi nevieme dokopy nič, hoci ja si myslím, že to, čo vieme úplne stačí. Tieto slová ma úplne zasiahli. Viete, veľmi by som chcela aby po mojej smrti ľudia vraveli: „Katarína? Hmmm, to je tá, čo chodila s Bohom!“ A stačí. To je to najviac, čím by som chcela byť známa – svojím Milým. Úplne sa v Ňom stratiť

Nechcem tým teraz povedať, že najsprávnejšia cesta pre každého z nás, ktorí chceme ozaj chodiť s Bohom je vstúpiť do kláštora. Každý máme jedinečné povolanie a On predsa túži mať ľudí zaľúbených do Neho úplne všade. Je podľa mňa fakt skvelé byť vo vzťahu s človekom a popri tom chodiť s Bohom!

Kamaráti, mám túžbu poznávať Ho viac, lebo viem, že to, čo žijem teraz je len začiatok. Modlím sa aby sme všetci žili totálne blízko Jeho srdca a totálne si uvedomovali Jeho LÁSKU.

Chcem aby tento blog bol mojím vyznaním môjmu Milovanému Kráľovi.

Katarína