V posledných dňoch je toho naozaj veľa. Skúškové sa blíži, a tak či chcem alebo nie, škola sa dostáva na popredné miesta rebríčka mojich priorít. Môj život sa tak uberá úplne opačným smerom, kedy sa musím viac zameriavať na výkon a plnenie úloh. A verte mi, nerobím to rada…

study

Ale môžu byť povinnosti dôvodom na zanedbávanie vzťahu s Ním? Viete, často sa stretávam s názorom, že v živote prídu dni, keď sa človek jednoducho nestíha modliť a nemôže si dovoliť stráviť čo i len niekoľko minút v tichom „ničnerobení“. Úplne tomu rozumiem, lebo veľmi dobre poznám takúto zaneprázdnenosť, kedy nič nestíham a každá voľná chvíľa je veľkým darom.

A hoci som mladá a ešte neviem, čo je to chodiť do práce a starať sa o rodinu, ako mi ľudia často zvyknú argumentovať, jedno s istotou viem. Viem, že Boh ťa chce mať pri sebe aj v tomto čase, uprostred všetkých tvojich povinností. A že rovnako ako On potrebuje teba, ty potrebuješ Jeho. Vlastne, ty Ho potrebuješ oveľa viac! Aj keď si to neuvedomuješ, lebo na Neho nemáš čas. Aj vtedy, keď sa Ti všetko rúca pred očami a už nevieš ako ďalej. Dokonca aj vtedy, keď si úplne na dne a vôbec nič nestíhaš. Práve vtedy! Potrebuješ mať pri sebe Niekoho, kto Ti ukáže, že to všetko má zmysel. Niekoho, kto Ti pomôže opäť vstať a pripomenie Ti, že je niečo viac ako skúšky, ktorými prechádzaš.

Čoraz viac si uvedomujem, ako veľmi potrebujem  Ježiša. Každý jeden deň. Pretože viem, že nie je v mojich silách čeliť problémom, ktoré prichádzajú a nenechať sa pritom nimi zvalcovať. Ale práve v Ňom mám nádej, že môžem víťaziť. Lebo „ak je Boh za nás, kto je proti nám?“ Aj keď som ako človek slabá a často zlyhávam, stále je tu On. Kto sa môže postaviť proti Nemu? Mocnému, Svätému Bohu, nezastaviteľnému v láske k nám? Keď On kvôli nám dal seba samého a rozhodol sa prijať všetko utrpenie, aby sme sa mohli k Nemu vrátiť, čo Mu ešte môže zabrániť v tom, aby ťa miloval?

Nedovoľ, aby čokoľvek v tvojom živote dostalo prednosť pred časom stráveným s tvojim Bohom. Pretože to je to miesto, kde môžete byť spolu. Len vy dvaja. On je odhodlaný o teba bojovať a nevzdá sa len tak ľahko! A preto som si istá, že aj keď okolnosti môžu vyzerať beznádejne, ani najväčšia hora ma nezastaví! Nemôže! Viete prečo? Lebo mám Otca, ktorý je stále so mnou. Poznám Víťaza, ktorý vždy stojí po mojom boku. A v mojom vnútri je Láska, ktorá má učí stále viac milovať. V každom čase.

Martina